Wkłady kominkowe


kominkiolkusz.pl

Wkłady kominkowe

Wielka Promocja !!!

Wszystkie wkłady kominkowe Spartherm i Brunner -15%

Promocją objęte są wszystkie wkłady powietrzne, wodne jak i piecowe.

 


Wkład kominkowy to urządzenie które jest obecnie montowane w prawie 90% stawianych w naszym kraju kominków, dlaczego tak się dzieje, skąd popularność tych, niekiedy bardzo drogich urządzeń? Oto kilka powodów:

 Wkład kominkowy to:


element dekoracyjny      

    Obrazy artykułów: volcano1v.jpg

często decyduje o charakterze całego kominka, nowoczesne wkłady kominkowe dają ogromne możliwości aranżacyjne, przestrzenne i funkcjonalne (same kształty szyby pozwalają na szerokie kreowanie wnętrza poprzez kominek)


komora pozwalająca „ujarzmić ogień”     

zamyka płomienie w zamkniętym pomieszczeniu, pozwala w pewnym zakresie kształtować jego wygląd, kształtowanie ognia obecnie to temat bardzo na czasie, a możliwości, jakie dają współczesne technologie i trendy wykonawcze w zakresie wkładów kominkowych są niekiedy trudne do wyobrażenia


urządzenie zapewniające bezpieczeństwo palenia   
           
zamknięcie ognia, swoiste oddzielenie go od pomieszczenia daje poczucie i faktycznie zapewnia bezpieczeństwo palenia drewna w salonie własnego domu


urządzenie zapewniające komfort palenia         
     
zarówno kwestia utrzymania w czystości zamkniętego paleniska, jak i ścian i podłóg wokół kominka przy zastosowaniu wkładu kominkowego jest znacząco łatwiejsza w porównaniu do otwartych palenisk


urządzenie grzewcze      

wkład kominkowy
to wreszcie efektywne źródło pozyskiwania ciepła – taniego, bo drewno nie jest drogim paliwem


Dlatego warto zainwestować w kupno wkładu kominkowego, warto jednakże przed jego zakupem dobrze się zastanowić i nie sugerować tylko ceną gdyż ma to być zakup na lata. Na co więc zwrócić uwagę? Liczy się przede wszystkim jakość: czy wkład kominkowy jest szczelny, trwały, prawidłowo spala drewno i czy szyba pozostaje czysta. Jeśli szyba się brudzi świadczy to o złym spalaniu, co ma wpływ na funkcjonowanie całego układu odprowadzania dymu. Równie ważne są dodatkowe powierzchnie grzewcze, które potrafią oddać dużą porcję ciepła do pomieszczeń mieszkalnych. Od doboru wkładu zależy sprawność i moc grzewcza kominka oraz jego wygląd. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór wkładu kominkowego by być w pełni zadowolonym.

W naszej ofercie znajdą Państwo wkłady kominkowe takich renomowanych firm jak: Spartherm, Brunner, Austroflam, Cebud, Robi-Ren, Hibana, KFD, Hajduk, Romotop, Jotul oraz Dovre.

Kominki wyposażone we wkłady kominkowe w standardowej zabudowie zaliczamy do kominków II generacji (piecokominków), gdyż dają więcej ciepła poprzez możliwość ujarzmienia ognia. Tempo rozwoju XXI wieku nakazuje jednak producentom ciągłe doskonalenie swoich produktów dlatego też aby sprostać oczekiwaniom, jakie najczęściej dzisiaj stawia się kominkom, czyli by mogły one rzeczywiście zastąpić dotychczasowy, drogi system centralnego ogrzewania domu, potrzeba stworzenia zupełnie nowego sposobu ogrzewania. Dlatego dziś tak zwane "serce kominka" składa się już z dwóch elementów. Wkład kominkowy grzewczy zostaje dziś uzupełniony dołączonym do niego wymiennikiem ciepła z akumulacyjnych modułów grzewczych, najlepiej wykonanych z szamotu o bardzo wysokim ciężarze właściwym np. akubetu.


 
756,454 unikalne wizyty - Wszystie prawa zastrzeżone przez właściciela strony
kominkiolkusz.pl 2020